Ion Fury (PC/SWITCH/PS4/XONE)…

Categories Xbox

Ion Fury (PC/SWITCH/PS4/XONE) Jeżeli ktoś w dawnych czasach zagrywał się w Duke Nukem 3d, ten będzie w siódmym niebie! Oto bowiem trafia do nas całkiem nowa gra oparta na odrobinę ulepszonym silniku Duke3d. Ale jest też wersja classic, która pójdzie na przysłowiowym ziemniaku.

Gra została opracowana przez Voidpoint i wydana przez… 3d Realms 😉 Podobnie jak Duke musimy stanąć do walki przeciw złym obcym, tyle że tym razem pokierujemy Bombshell, która musi uratować świat.

Gra trzyma świetny klimat pierwowzoru, Bombshell podobnie jak Duke rzuca tekstami, nudzi się gdy nic nie robimy i może przejrzeć się w lustrze. Interakcja z otoczeniem jest bardzo szeroka. W obu trybach (open gl i classic) sprity można zastąpić vokselam. Grafika jest odpowiednio kanciasta i rozpixelizowana nawet w FullHD. Znaczącą różnicą jest za to wielkość map, niektóre są ogromne i łatwo się zgubić. Do dyspozycji mamy szereg bardzo fajnych broni, z których część ma kilka trybów działania.

Grze towarzyszy świetna muzyka Jarkko Rotstena nawiązująca klimatem do soundtracku oryginału. Tutaj znajdziecie playlistę do posłuchania sobie poza grą: https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_nuFWbO6lOmm7IGu47JqOi1tbiIDlvib_U

Jeżeli myślicie o gwiazdkowym prezencie dla siebie lub dla kogoś bliskiego to jest zdecydowanie bardzo dobry wybór. 10/10

#gry #konsole #ps4 #xboxone #nostalgia #retrogaming #gimbynieznajo #xandrapoleca i #switch