Przejrzałem sobie kilka…

Categories Xbox

Przejrzałem sobie kilka tematów na forum komputerowym zwanym benchmark i pclab. Tutaj mały skrót jak wygląda tam „doradzanie” odnośnie zakupu części do komputera.

– Jaką kartę polecacie do 600zł?

– Do 600zł nic ciekawego nie znajdziesz. Sprzedaj to co masz, strać na tym 50%, wyskrob od rodziców, wujów, babć i ciotek co najmniej 300zł, podskocz 10 razy, zrób komuś loda i kup kartę za minimum 1600zł. Dopiero takie nadają się do grania. Albo kup używkę na allegro, potem ją rozkręć, dokup pastę termoprzewodzącą za 50zł i termopady za kolejne 50zł, nałóż to wszystko, potem baw się w dodatkowe podkręcanie karty, a na koniec siedź przez miesiąc, patrząc na wykresiki podczas grania, czy karta się nie przegrzewa, czy nie zrzuca taktowań, czy nie ma mikro-ścinek, czy nie wywala błędów itp.

– Mam takie i takie podzespoły i 1000zł na upgrade komputera. Co polecacie wymienić?

– Sprzedaj to, co już masz. Wyjdzie jakieś 1000zł. Za te 1000zł kup sam procesor (używany na allegro). Dokup do niego chłodzenie za 150zł i pastę za 50zł + wentylatory do obudowy za 70zł. Dozbieraj 4000zł na płytę główną i ramy DDR4 o prędkościach pierdyliarda MHz. Jeśli kupisz wolniejsze, to procesor będzie ograniczany. Poczekaj pół roku, bo akurat będą wychodziły nowe karty, więc cena obecnych spadnie o jakieś 100zł. Jak już ceny spadną, to kup tę kartę. Wyczyść ją, dokup pastę termoprzewodzącą i termopady. Potestuj czy nie wywala artefaktów i czy się nie grzeje. Jeśli nie podkręć ją do granic możliwości. Tu i tu masz poradniki jak się to robi. Potem testuj stabilność takiego OC przed co najmniej miesiąc. Procesor też podkręć, a najlepiej dorzuć jeszcze 400zł na ten sam procesor, ale z dopiskiem „X”. Będzie miał większy potencjał OC. W sumie do karty też możesz dorzucić te 500zł. Będziesz miał 8GB pamięci zamiast 6GB. To będzie bardziej przyszłościowe. Starczy na około rok. Pamiętaj o przewiewnej budzie (obudowie). Nie kupuj byle gówna za 300zł, tylko za co najmniej 600zł. Właściwie to za pół roku wychodzą nowe RYŻE (procesory z serii AMD RYZEN) i nowe INTELE. To będziesz mógł sprzedać to co już masz, stracić na tym 50% i wymienić na nowsze. Tak na wszelki wypadek, żeby nie ograniczały karty, która z kolei stanie się szybko zbyt słaba i trzeba ją będzie wymienić na nowszą. I tak w kółko.

Naprawdę, cieszę się, że już nie gram w nowe gry na PCcie.

#komputery
#konsole
#xboxone
#ps4
#playstation
#pcmasterrace