#ps4 W związku z ostatnią…

Categories Xbox

#ps4 W związku z ostatnią aferą z exami Sony na Epic Store pragnę grzecznie poinformować fanbojów że za tą sytuację nie odpowiada studio Quantic Dream, nie odpowiada chiński koncern Tencent, tylko wydawca gry, SONY.

To Sony dogadało się z Epiciem ako wydawca gry. QD czy Netease (Tencent) nie mają z tym nic wspólnego bo nie mają żadnych praw do tych gier. Czy wykup QD przez Chińczyków miało wplyw na tą sytuację? Tak. Czy Sony musiało się zgodzić na port na PC? No tak, wydaje tą grę właśnie na Epic Store.

Jeżeli Sony uzna że zarobi więcej siana na wypuszczeniu God of War na PC to go wypuści. Korporacja zrobi wszystko żeby zarobić. Przestańcie dorabiać teorie do tej prosty zasady że korporacją rządzi pieniądz.

Sony robi gry single player dlatego że na tym zarabia. Jak uzna że więcej zarobi na multiplayerowych tytułach free2play to zacznie takie robić. Jeżeli uzna że więcej zarobi ma multiplatformowych tytułach to przestanie wydawać exclusivy. Wszystko zależy od siana. Dotąd Steam kasował 30% przychodów z sprzedaży, doliczając koszty produkcji gry to musisz sprzedać naprawdę sporo żeby zarobić. Cóż, exclusivy mogły się opłacać. Ale dzisiaj? Epic zabiera ci 12%, dopłaca ci siano żeby twój tytuł był tylko u nich i jeszcze oferuje ci reklamę w najpopularniejszej grze na świecie jaką nadal jest Fortnite.

Krótko mówiąc – exy mogą przestać się opłacać. Tym bardziej kiedy tak jak Sony swój sprzęt sprzedajesz po kosztach (Sony nie zarabia na sprzedaży konsoli, nawet dokłada – dlatego też ostatnio konsole drożeją żeby minimalizować te straty) i zarabiasz na samych grach. Pewnie że jakaś część ludzi nie kupi wtedy konsoli. Pytanie czy więcej nie zarobisz sprzedając tym ludziom gry na innej platformie…

#gry #pcmasterrace #ps4 #xboxone